Najjednoduchším spôsobom je využitie nášho on-line kalkulačného a objednávacieho programu MAX konfigurátora. Prostredníctvom tohto konfigurátora je možné aj spoľahlivo a jednoducho odoslať objednávku rolety.

Jedným z riešení je použitie úchytových profilov z našej ponuky, ktoré sú umiestnené vo vnútri skrinky a nenarúšajú rovné plochy dvierok kuchyne.

Jedná sa o hliníkové úchyt. profily S056,S057,S059,S060,S068 - vid sekcia nášho webu - Produkty - úchytové profily.

V ponuke sú profily vodorovné (pod pracovnú dosku aj medzi zásuvky), profily zvislé aj profily pre horné skrinky. Ako jeden z mála dodávateľov ponúkame tieto profily aj v dekore biely lesk a v prevedení LED (tzn. možnosť podsvietenia úchytového priestoru LED pásom). Našou zaujímavou službou je vyseknutie otvorov do úchytového profilu na odvetranie varného panelu, možnosť odberu profilu v presnej miere alebo lakovanie do ľubovoľnej RAL a stupňa lesku.

V prevedení biely lesk ponúkame tesniaci profil na pracovné dosky L20 (vrátane bielych elementov), sokel vo výške 100, 120 a 150 mm, úchytové profily a taktiež kvalitný celohliníkový roletový systém. Elegantné a funkčné riešenie ponúkame aj v prípade potreby odvetrania spotrebičov cez sokel. Našim exkluzívnym riešením je výsek odvetrávacích otvorov priamo do sokla. Jednoduché a hladké línie bielej lesklej kuchyne tak nenarúša masívna hliníková mriežka.

Pri hliníkových roletách je táto možnosť. Umožňujú realizovať rolety o max výške až 2164 mm pri max šírke 1164 mm. Treba si však uvedomiť, že roleta pri uvedenej výške bude mať určitú váhu, ktorá neumožňuje komfortné používanie, príp. pád rolety z otvorenej polohy môže spôsobiť zranenie. Preto pri uvedených výškach roliet jednoznačne doporučujeme použtie vyvažovacieho mechanizmu, ktorý je súčasťou dodávky hliníkovej rolety. Uvedený mechanizmus zabezpečí ľahký chod a zastavenie rolety v akejkoľvek pozícií.

Pri plastových roletách je možné riešiť rolety do max výšky 2100 mm v kombinácií s mechanikou C3.

Pre tieto účely sú v ponuke samolepiace obojstranné pásky od spoločnosti 3M, kde dokážeme zaistiť dostatočnú pevnosť, priľnavosť a stabilnosť lepidla. Na výber sú interiérové aj exteriérové samolepiace pásky o šírke 9 mm. Výrobca doporučuje pri lepení na nenasiakavý materiál použiť 3M Primer.

Momentálne vieme túto požiadavku zabezpečiť 2 systémami:

1. elektrický pohon s diaľkovým ovládaním (resp. prípravou pre stenový vypínač), ktorý je možné kombinovať so všetkými typmi našich roliet s výnimkou sklenených roliet. V tomto prípade sme schopní dodať roletu v atytických rozmeroch podľa priania zákazníka.

2. sklenené rolety Climber - jedná sa o dodávku celej skrinky (prevedenie závesné alebo na pracovnú dosku) s osadenou sklenenou roletou s motor. pohonom, policami, kovaním. V ponuke sú len typizované rozmery.

Nákres nie je nutnosťou. V podstate potrebujeme vedieť 3 údaje:

  • rozmer "y" - vzdialenosť začiatku výseku od kraja sokla. Treba zadať aj z ktorého kraja (tzn. z pravej alebo ľavej strany, vždy pri čelnom pohľade na sokel)
  • rozmer "x" - dĺžka výseku
  • informáciu či sa jedná o jednoduchý výsek (otvory v jednej rade) alebo dvojvýsek (dva rady otvorov nad sebou) a tvar výseku. K dispozícií sú 3 tvary - A,B,C.

Na správne objednanie je vhodné využiť on-line konfigurátor.

V kuchynskej linke mám zabudované nerezové spotrebiče (varný panel, rúra, odsávač). Rád by som zladil so spotrebičmi v odtieni nerez aj tesniacu lištu prac. dosky prípadne sokel a madlá.

V odtieni nerez je ponúkaná tesniaca lišta L15/A resp. L15/B (vybavené samolepiacou fóliou uľahčujúcou montáž), tesniace lišty L230/nerez a L11 v odtieni lesklý nerez a brúsený nerez a ako novinky lišta L20 a lišta L220. Lišta L11 je zaujímavá tým, že umožňuje montáž na výšku aj na šírku (tomu sú následne prispôsobené elementy). Sokel v odtieni nerez je skladová položka, ponúkaná vo výškach 100, 120, 150 mm.

V požadovanom odtieni ponúkame aj úchytové profily a roletový systém, ktorý má v nereze nielen samotnú roletu ale aj vodiace lišty, kryciu a koncovú lištu.

Na vašej webovej stránke ma zaujal sortiment roletových systémov. Nakoľko som s roletami ešte nerobil, potreboval by som bližšie vysvetlenie a zaškolenie v tomto sortimente a referenčné vzorky. Je to možné?

V prípade akýchkoľvek nejasností alebo požiadaviek na vzorky nás môžete kontaktovať (viď web/kontakty). Radi Vás navštívime a osobne vysvetlíme, zaškolíme, dodáme vzorky prípadne funkčné makety. Pošlite nám Vaše telefónne číslo a v krátkej dobe Vás budeme kontaktovať ohľadom dohodnutia osobnej návštevy u Vás.

Akým spôsobom riešite dopravu dlhých profilov k zákazníkovi?

Dopravu zabezpečuje firma Galea. Tovar je distribuovaný z centrálneho skladu v ČR priamo ku zákazníkovi prostredníctvom prepravných spoločností. Hodnota a účtovanie prepravných a distribučných nákladov je riešené individuálne s každým zákazníkom (závisí od hodnoty objednávky, miesta dodania, typu prepravovaného tovaru,...) Pri objednávke v hodnote nad 100,- Eur bez DPH je doprava zdarma.

 

Aká je dodacia lehota pri objednávke vašich profilov?

Dodacia lehota je 24 - 48 hodín (v závislosti od regiónu). Pri dodávkach roliet a iných profilov rezaných na presnú mieru a pri dodávkach soklov s výrezom alebo s výsekom vetracej mriežky je dodacia lehota 5-6 pracovných dní.

Dobrý deň. Som výrobca kuchýň. V poslednom období som zaznamenal zvýšený dopyt od mojich zákazníkov na skrinky s roletovými systémami. Viete mi poradiť akým spôsobom vypočítam najjednoduchšie a najrýchlejšie cenu rolety?

Čo sa týka výpočtu cien - na úvodnej stránke našho webu v sekcií Konfigurátory je k dispozícií moderný interaktívny kalkulačný program MAX konfigurátor, ktorý Vám okamžite dokáže vypočítať cenu jednotlivých variant prevedenia rolety pre daný rozmer vrátane výpisu potrebných komponentov. Vybrané prevedenie a jeho nacenenie je možné okamžite odoslať na objednanie, prípadne si vytlačiť ako cenovú ponuku. K dispozícií sú konfigurátory pre plastové rolety, drevené rolety, celohliníkové rolety ale aj pre sklenené rolety.

Montáž roliet - jedná sa o jednoduchý postup, ktorý je detailne a obrazne popísaný v návode na montáž, ktoré je vždy pribalený k danej zakázke.

V sekcií Videá na našej webovej stránke nájdete aj prehľadné 3D animácie montáže všetkých systémov vedenia plastových roliet či už s vedením rolety za chrbát skrinky alebo v kombinácií s vyvažovacím mechanizmom.

Výbornou pomôckou pri prvom objednávaní rolety sú aj nasledujúce odkazy na našu web stránku, ktoré Vás priamo nasmerujú ku jednotlivým krokom vytipovania rolety:

Ponúkate aj sokle nerez a hliník vo výške 120 mm?

Nový katalóg firmy Galea je aktualizovaný aj o ponuku týchto soklových líšt - výška 120 mm, odtiene hliník a nerez. Spolu s týmito soklami boli naskladnené aj koncovky, rohové elementy 90° univerzálne, 135° univerzálne (vonkajšie, vnútorné) a 90-135° flexibilné. 

Dobrý deň, v ponuke ma zaujal profil L40. Je možné dodanie 1 ks uvedenej lišty aj koncovému zákazníkovi ?

Nakoľko naša spoločnosť nedisponuje vlastným predajným miestom, malopredaj sa snažíme riešiť prostredníctvom našich predajcov v jednotlivých mestách Slovenska. Výhodou takéhoto postupu je, že koncový zákazník nemusí platiť prepravné náklady spojené s doručením tovaru, pretože predajcovi bude Vami objednaná lišta dodaná spolu s ďalším objednávaným tovarom.  Prosím o zaslanie požadovaného miesta dodania a telefonického kontaktu pre doporučenie najbližšieho predajcu.

V prípade, že v blízkom okolí sa nenachádza náš predajca, príp. koncový zákazník trvá na priamom odbere, sme samozrejme schopní dodať tovar priamo po uhradení predfaktúry a prepravného.

Je možné zladiť vodiace lišty nábytkovej rolety so samotnou roletou - lamelami?  Zákazník trvá na takomto prevedení.

Vodiace lišty rolety je možné riešiť niekoľkými spôsobmi viď aj pdf s názvom "Nábytkové rolety-systémy vedenia" v sekcií Nábytkové rolety:

  • vedenie plastové v UNI farbách- montáž na zafrézovanie (viď pdf "nábytkové rolety" v sekcií nábytkové rolety, časť "nábytkové rolety- vodiace elementy"). Pre montáž tohoto vedenia je nutné vyfrézovať do vnútornej časti skrinky drážky podľa návodu.
  • vedenie plastové v UNI farbách (opäť viď katalóg) - montáž na skrutkovanie. Jednoduchá montáž - vedenie je do vnútornej časti skrinky pripevnené skrutkami.
  • systém TOP - vedenie zabezpečuje hliníkový vodiaci profil (upevnenie skrutkou), na ktorý je následne možné nacvaknúť kryciu lištu v identickom dekore ako samotná roleta (pancier). Roleta je v jednej úrovni s prednou hranou skrinky.
  • systém FRAME - jedná sa o drahšiu variantu oproti systému TOP. Vedenie zabezpečuje opäť hliníkový vodiaci profil (upevnenie skrutkou), na ktorý je následne možné nacvaknúť kryciu lištu v identickom dekore ako samotná roleta (pancier). Roleta je vedená ako naložená pred hranou korpusu. Výhodou je napríklad, že takýto systém vedenia šetrí miesto v skrinke a vzniká "rámový" vzhľad.

Pre Vami požadovaný pripad doporučujeme systém vedenia č. 3 alebo 4 - tzn.TOP alebo FRAME.

Roletu je možné dodať nasledovne:

  • dodávka v tzv. "hrubých mierach" - roletový pancier a vodiace lišty dodané v celých dĺžkach a koncová a krycia lišta narezaná po 0,1 m (tzn. pre skrinku o vonkajšej šírke 554 mm budú dodané koncový a krycí profil v dĺžke 600 mm). Služba bez príplatku.
  • dodávka FLEXI SET - jednotlivé roletové komponenty budú narezané na presný požadovaný rozmer a nie je nutná ich ďalšia úprava zákazníkom. Roletu sme schopní pripraviť na akýkoľvek rozmer, neexistujú typizované rozmery. Poplatok za túto službu je 14,- Eur bez DPH
  • dodávka FIX SET - zahrňuje okrem služieb FLEXI SET-u (tzn. príprava na presný rozmer) aj službu zafixovania panciera. Jedná sa o poskladanie jednotlivých lamiel samotnej rolety a ich pevné spojenie pomocou ultrazvuku (bodovanie) do 1 celku (roletového pásu). Táto služba zabezpečí lepšiu manipuláciu pri montáži a taktiež lepší chod rolety, pretože jednotlivé lamely rolety sa nebudú voči sebe pohybovať a nebudú brzdiť roletu. Poplatok za túto službu je 21,- Eur bez DPH.

V ponuke nájdete hliníkové dekoratívne lišty v hrúbke 0,5 mm (so samolepkou alebo bez samolepky, farba hliník natural) alebo v hrúbke 2 mm (dostupné v prevedeniach nerez brúsený, hliník brúsený, hliník natural a čierna matná) určené na zafrézovanie. Slúžia na dosiahnutie súčasného moderného vzhľadu dverí tzn. rozdelenie veľkej plochy dverí pomocou hliníkových pásikov.

Dodávka je možná v 3m dĺžkach alebo narezané na presný rozmer. Ponúkame aj možnosť rádiusových výsekov (ukončení) dekoratívnych líšt.

Na osvetlenie uvedeného pracovného priestoru doporučujeme z ponuky našich LED pásov radu "KUCHYŇA", ktoré dosahujú svet.tok 1100 alebo až 1600 lm/bm. Ponúkame ich v 3 odtieňoch svetla - teplá biela, studená biela a denná biela. Pri použití uvedených LED pásov je však nutné osadiť tieto pásy do hliníkových profilov, ktoré zabezpečia dostatočné chladenie pásu a tým aj životnosť. Uvedené LED pásy nájdete v katalógu pod kódom LED12 resp. LED18.

Slabšie LED pásy sú vhodné skôr na dekoratívne osvetlenie interiérov.

Priestor v kuchyni za varnými panelom je možné pred teplom chrániť nerezovou zástenou. Skladom máme štandardne rozmery tabúľ 600x750 a 900x750 (výškaxšírka), možné je pripraviť aj atypické rozmery platne. Jedná sa o nerezovú kovovú dosku, hrúbka 0,6 mm (potravinárska nerez 1.4301), povrch nerez brúsený. Montáž je možné realizovať pomocou lepidiel s vyššou tepelnou odolnosťou.

Do tohto priestoru taktiež doporučujeme použiť hliníkovú tesniaciu lištu na pracovnú dosku.

Pre uvedené šírky a použitie doporučujeme celohliníkové ALU rolety, ktoré je možné dodávať až do šírky 1800 mm. Tieto typy roliet zvládnu požadované dĺžky lamiel, sú odolné, ľahko montovateľné a majú vzhľadom na dodávaný vyvažovací systém ľahký chod. ALU rolety je možné dodať vo farbách biely lesk, nerez brúsený, hliník natural (lamely 25 mm alebo 40 mm). Na výber je plný pancier alebo pancier s dierovaním (odvetraním)