Firma Galea vznikla v roku 2006 ako obchodná firma so zameraním na ponuku nových riešení pre výrobcov nábytku. Už v prvom roku činnosti dokázala svojou nezvyčajnou ponukou osloviť množstvo zákazníkov a vyriešiť nejeden problém u výrobcov.

Hlavnou úlohou firmy Galea je zabezpečiť spoľahlivé a rýchle dodávky plastových profilov, soklov, okopových plechov, tesniacich líšt, úchytových profilov, LED pásov, nábytkových roliet a iných sortimentov výrobcom nábytku resp. predajcom nábytkových komponentov.

Silnou stránkou firmy je aj široká ponuka a spoľahlivosť poskytovaných služieb - výseky otvorov do soklov a úchytových profilov na odvetrávanie spotrebičov, porez roliet na presný rozmer, fixovanie roletových lamiel, príprava dekoratívnych líšt na mieru, potlač roliet a najnovšie aj výroba atypických nábytkových konštrukcií systému K20.

Našou víziou je sledovať nové trendy a vývoj v danej oblasti a aj v budúcnosti prinášať nový a neobvyklý sortiment komponentov pre výrobu nábytku, ktorý spolu s našimi službami (napr. porez na mieru, poradenstvo, just-in-time dodávky...) pomôže našim zákazníkom a zároveň firme Galea stať sa zaujímavejším a silnejším obchodným partnerom.